deser

LEŚNY KOKTAJL z borówek i malin

Kiedy z nieba kapie żar nie bardzo chce się jeść. A już na pewno nie znam nikogo kto miałby ochotę na gorący dwudaniowy posiłek. Koktajl to świetne rozwiązanie na upalne dni, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Smaczny, pożywny i bardzo zdrowy. Dlatego polecam wszystkim, póki słońce nas rozpieszcza, a świeżych owoców na straganach nie brakuje.

• kartonik malin
  • kartonik borówek (jagód)
  • 1 l maślanki lub kefiru – co kto woli
  • Kilka kostek lodu
  • cukier według uznania – opcjonalnie, jeśli kupione owoce okażą się niesłodkie, lub po prostu dla łasuchów lub jeśli serwujemy koktajl dzieciom, na pewno chętniej go zjedzą, jeśli będzie odrobinę dosłodzony.

Malin dokładnie przebrać, oddzielić te które mogą być robaczywe. Resztę delikatnie opłukać. Borówki również przebrać i dokładnie umyć. Owoce połączyć z maślanką i zmiksować blenderem. Jeśli chcemy dosłodzić koktajl, dodać do niego cukier.

Gotowy koktajl rozlać do szklanek i przed samym podaniem dodać do niego po kilka kostek lodu.

SMACZNEGO!

Jeden komentarz