ciasteczka,  święta

DEKORACJA pierniczków

Jedzenie to nie tylko smak, to też (jeśli nie przede wszystkim) wygląd. Święta to dobry moment żeby zadbać o wygląd naszych wypieków. Pierniczki gotowe? Jak nie to zapraszamy TUTAJ, po przepis, a potem zostało je tylko udekorować.

W tym roku postawiłam na dekorację z czekolady i kolorowych cukierków. Mały nakład pracy, a efekt osiągnięty.

Składniki:

  • tabliczka gorzkiej lub mlecznej czekolady
  • 2 łyżki oleju
  • dużo kolorowych cukierków dekoracyjnych

Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej (miskę umieścić w garnku z gotującą się wodą, czekolada pod wpływem ciepła będzie się rozpuszczać w misce). Gdy czekolada się rozpuści dodać olej i wymieszać aż się połączą. Za pomocą pędzelka nanieść masę czekoladową na pierniczki i udekorować cukiereczkami jak nam wyobraźnia podpowiada. 

SMACZNEGO

(K)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *