ciasteczka,  deser

TRÓJKĄTY z ciasta filo z JABŁKIEM

W trójkątach jest coś niesamowitego. Gdyby nie one Pitagoras nie byłby dziś taki sławny, Dawid Podsiadło musiałby śpiewać o kołach i kwadratach i pewnie nie przyniosłoby mu to platynowej płyty, a artyści, fotograficy i graficy głowiliby się w jaki sposób ułożyć kompozycje swojego dzieła, a fani poszukiwań illuminatów zanudziliby się na śmierć.

W naszej kuchni też dziś trójkąty najważniejsze, bo zawierają w sobie słodką i zdrową niespodziankę w postaci jabłek. Szybka przekąska, która ginie z talerza szybciutko jakby natrafiła na Trójkąt Bermudzki. 

 Składniki

  • 2 płaty ciasta filo
  • 2 jabłka pokrojone na ósemki
  • ½ łyżeczki cynamonu
  • 1 łyżka brązowego cukru
  • 1 jajko

 Pokrojone jabłka obsypać cynamonem i cukrem.

Ciasto podzielić na pasy o szerokości około 15 cm. Każdy prostokąt ciasta posmarować rozbełtanym jajkiem z odrobiną cukru. Na każdym pasie ciasta położyć kawałek jabłka.

Każdy z pasów zwinąć w trójkąty. (Najpierw w lewo, później do góry, w prawo, do góry). Wierzch trójkątów posmarować odrobiną jajka z cukrem. 

Piec w temperaturze 180°C przez około 10-15 minut.

SMACZNEGO

(A)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *