ciasto

CIASTO czekoladowe na kruchym spodzie z malinami

Czekolada z malinami na dodatek prosta w przygotowaniu Nic więcej nie potrzeba.

Spód to tradycyjne kruche ciasto, które należy zagnieść wcześniej i pozwolić mu „dojść do siebie” w lodówce aby po upieczeniu było super kruche. Natomiast masa to połączenie serka mascarpone i dwóch rodzajów czekolady. Całość uzupełniają świeże maliny prosto z ogródka.

 Składniki na kruche ciasto

  • 460 g mąki pszennej
  • 80 g cukru pudru
  • szczypta soli
  • 260 g masła (z lodówki)
  • 2 jajko

Składniki na krem czekoladowy

  • 500 g serka mascarpone
  • 150 g gorzkiej czekolady
  • 50 g mlecznej czekolady

Dodatkowo

  • duże opakowanie malin lub jak wolisz dwie garście świeżych malin

Mąkę przesiać, dodać pokrojone w drobną kostkę masło, szybko zagnieść. Ciasto bedzie się lekko kleić w konsystencji przypominać może kruszonkę. Dodać jajko, cukier i sól ugniatać aż do połączenia. Z gotowego ciasta uformować kulę i owinąć folią spożywczą. Umieścić w lodówce na ok. 30 minut.

Przygotować dużą formę na ciasto i wyłożyć ją papierem do pieczenia. Wyjąć ciasto z lodówki i rozwałkować. Wyłożyć nim wcześniej przygotowaną formę z lekko podniesionymi bokami. Ponownie umieścić ciasto w lodówce na przynajmniej 30 minut. Na przygotowany spód wyłożyć papier do pieczenia, następnie na papier wysypać obciążenie (np. kulki ceramiczne, fasolę, ryż).

Piec w temperaturze 200ᵒC przez około 15 minut. Następnie usunąć papier z obciążeniem i ponownie piec przez około 15 minut (do momentu zarumienienia się spodu).

Obie czekolady roztopić w kąpieli wodnej lub mikrofali, odczekać aż czekolada ostygnie. Serek  mascarpone  dobrze rozetrzeć przy pomocy blendera lub miksera. Do serka  dodać obie czekolady i dobrze zmiksować, do momentu połączenia jednolitej masy.

Gotową masę przełożyć na wcześniej przygotowany i dobrze ostudzony spód.

Świeże maliny wyłożyć w całości na masę czekoladową.

Gotowe ciasto schłodzić przed podaniem w lodówce.

SMACZNEGO

(K)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *