ciasto

TARTA z serkiem mascarpone i owocami

Wiosna, a jak wiosna, to wiadomo – czas na diety, zdrową żywność i odliczanie do wakacji. Jednak nie można za bardzo przesadzać, bo jak to mówią polscy malkontenci „… za chwilę czerwiec, potem sierpień, wszystkich świętych i znów zima będzie”. A skoro tak, to po co się męczyć? Trzeba łączyć przyjemne z pożytecznym, czyli czekoladę z owocami. W ten sposób powstała przepyszna tarta z owocami. Czekoladowa masa z serka marscarpone idealnie pasuje do słodko-kwaśnych owoców.

Składniki na spód:

  • 250 g mąki pszennej
  • 150 g masła (zimnego)
  • 3 łyżki białego cukru
  • 1 jajko
  • szczypta soli

Składniki na masę:

  • 100 g mlecznej czekolady
  • 250 g sera mascarpone w temperaturze pokojowej
  • owoce: maliny, borówka amerykańska itp.
  • bratki do dekoracji

Spód

Wszystkie składniki na ciasto połączyć w dużej misce i dokładnie zagnieść. Odłożyć gotowe ciasto do lodówki na około 30 minut. Po wyjęciu ciasta z lodówki umieścić je w formie do tarty. Forma powinna być wysmarowana niewielką ilością masła. Przygotowany spód kilka razy nakłuć widelcem.

Piec w temperaturze 180°C przez 20-25 minut.

(Na papierze do pieczenia umieścić np.; groch, fasolę połóż na spodzie, zapobiegnie to wyrośnięciu ciasta. Po 15 minutach zdjąć fasolę z papierem z ciasta i piec spód do uzyskania złotego koloru)

 Masa czekoladowa:

Czekoladę połamać na drobne kawałki, następnie rozpuścić w kąpieli wodnej (czyli w rondelku zagotować wodę i położyć na nią miskę z czekoladą, uważać aby dno miski nie dotykało powieszeni gorącej wody. Podgrzewać do momentu uzyskania jednolitej czekoladowej masy, kontrolować aby czekolada nie przywarła do miski). Zdjąć czekoladę z nad pary wodnej. Gdy czekolada jest jeszcze lekko ciepła i płynna, dokładnie połączyć ją za pomocą rózgi kuchennej z serem marscarponę, na jednolitą masę. Przełożyć mus na ostudzony spód. Udekorować owocami. Poczekać aż mus całkiem zastygnie najlepiej w lodówce.

SMACZNEGO 

(K)

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *