ciasto,  deser

TIRAMISU z jabłek

W sadach dojrzewają jabłka. To znaczy, że czas na eksperymenty w kuchni! 

Jabłka mają to do siebie, że można z nich zrobić niemal wszystko. Tym razem u nas powstało jabłkowe tiramisu. Zupełnie inny deser, niż znaliście do tej pory. Serek mascarpone zastąpiony został masą ze świeżych jabłek i kisielu. 

Ciasto przygotowuje się bez pieczenia. Wystarczy 30 minut i gotowe! 

 Składniki:

  • ok. 1 kg jabłek (po starciu na tarce)
  • 2 szt. cytrynowego kisielu (z cukrem)
  • 200 g biszkoptów
  • 2 łyżeczki mielonego cynamonu
  • 1 łyżeczka cukru z wanilią 
  • 200 ml wody

Jabłka obrać i zetrzeć na tarce (grube oczka). Zagotować do momentu uzyskania jednolitej zbitej konsystencji. W zimnej wodzie rozrobić oba opakowania kisielu. Następnie dodać kisiel z wodą do gotujących się jabłek. Zamieszać. Wyłączyć palnik gdy jabłka połączą się z kisielem. Przygotować najlepiej wysoką formę/miskę kwadratową. Na spód naczynia wyłożyć połowę biszkoptów, jeden koło drugiego. Na biszkopty wyłożyć połowę masy jabłkowej. Następnie znów wyłożyć pozostałe biszkopty i masę jabłkową. Jeśli zostaną biszkopty można je zedrzeć na tarce i posypać  górę ciasta i lekko obsypać mielonym cynamonem. Gotowe ciasto odłożyć na ok. godzinę, żeby biszkopty zmiękły. 

SMACZNEGO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *