ciasto,  wielkanoc

Siała baba mak, WIEDZIAŁA jak! – BABKA makowa

Wielkanocny  was też wielkanocne przygotowania na ostatnią chwilę? U nas co roku to samo. Snujemy plany, a potem życie weryfikuje i wszystkie wypieki robi się chwilę przed świętami. Jednym z takich przepisów „last minute” jest babka makowa. Szybka, prosta, a efektywna. W końcu bez babki nie ma świąt.

Składniki:

  • 4 jaja
  • 1 szklanka cukru
  • 250 g margaryny
  • 1 szklanka mąki pszennej
  • 1 szklanka mąki ziemniaczanej
  • 1 szklanka maku suchego
  • 1/3 szklanki mleka
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia

Jaja utrzeć z cukrem i miękką margaryną (można mikserem). W drugiej misce wymieszać obie mąki z proszkiem do pieczenia. Do mokrych składników dodać suche i mieszać dolewając powoli mleko. Na końcu dosypać mak i całość wymieszać.

Formę na babkę wysmarować tłuszczem, obficie obsypać bułką tartą lub mąką i wyłożyć do niej gotowe ciasto.

Piec w temperaturze 180°C przez ok 50 – 60 minut.

Gotową, ostudzoną babkę posypać cukrem pudrem lub lukrem.

SMACZNEGO

(M)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *