sałatka,  wegatariańskie

SAŁATKA ze szparagami i truskawkami

 Wiosna w końcu nas rozpieszcza, pogoda za oknem zachęca do przesiadywania na wolnym powietrzu. Korzystając z sprzyjających warunków w KokoszkoLandzie wolne chwile spędzamy przy grillu. A jak grill to nie tylko mięso, ale również smaczne dodatki. Wiosenna sałatka ze szparagami i truskawkami sprawdza się idealnie. Połączenie szparagów i truskawek wzbogaca dania przygotowane na ogniu.

Składniki:

  • pęczek zielonych szparagów
  • pęczek świeżego szpinaku
  • 250 g truskawek
  • opakowanie serka feta
  • garść ulubionych orzechów
  • sól i pieprz
  • sos na bazie octu balsamicznego – Glassa

Szparagi umyć i odciąć zdrewniałe końcówki, następnie smażyć je na maśle klarowanym aż będą miękkie. Pokroić je na ok 3 cm kawałki. Truskawki dokładnie umyć i osuszyć na papierowym ręczniku. Odciąć szypułki i pokroić na ćwiartki.

Szpinak opukać odciąć łodygi i na patelni z masłem szybko podsmażyć.

Fetę i orzechy pokroić na małe kawałeczki.

Przygotować najlepiej płaskie naczynie. Wyłożyć szpinak,  następnie pokrojone szparagi, truskawki i fetę.  Na górę sałatki wyłożyć pokrojone orzechy. Na koniec doprawić solą i pieprzem oraz sosem balsamicznym. 

SMACZNEGO

(K)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *