obiad

SPAGHETTI na sobotę

Leniwa sobota rządzi się swoimi prawami, także w kuchni. Czasem zwyczajnie nie mam nastroju na stanie przy garnkach lub inne domowe obowiązki pochłaniają mnie tak bardzo, że na fikuśne dania nie zostaje już czasu. W takich momentach sprawdza się powiedzenie „potrzeba jest matką wynalazków” i rozpoczynam szybkie gotowanie ze składników, które są zawsze w kuchni, bo nawet z najprostszych elementów można skomponować pyszny obiad. To spaghetti pojawia się w KokoszkoLandzie rzadko, ale zawsze jest doceniane przez łasuchów.

Składniki

  • makaron spaghetti
  • pomidory w puszce 
  • mała puszka kukurydzy 
  • mała puszka fasoli 
  • oliwa (u mnie czosnkowa)
  • sól
  • przyprawy do sosu według gustu (u mnie: pieprz, sól czosnkowa, curry, słodka papryka)
  • coś zielonego do przyozdobienia

Do gotującej się, osolonej wody wrzucić makaron i gotować do al dente. W tym czasie do rondla z grubym dnem wrzucić pomidory z puszki i łyżkę oliwy, dodać kukurydzę i fasolę, gotować stale mieszając. Doprawić do smaku.

PS: Polecam również wariacje z dodatkiem tuńczyka, tym razem u nas na stole go zabrakło, ze względu na gusta jednego z biesiadników, ale zapewniam, że puszka ryby w sosie dodaje mu wyrazistości.

SMACZNEGO

(K)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *