przetwory

DŻEM śliwkowo-brzoskwiniowy

Słoneczne lato już za nami, ale na szczęście na straganach i bazarach można jeszcze dostać świeże owoce i warzywa. Żeby na dłużej zatrzymać smak lata włożyłyśmy trochę owoców do słoików. Jak zwykle było trochę eksperymentów i działania na „czuja”, ale efekt dokładnie taki jak zaplanowałam. Słodycz w sam raz na kanapkę czy do naleśników.

Składniki:

  • 2 kg śliwek
  • 1,5 kg brzoskwiń
  • 1 cytryna
  • 0,5 kg cukru
  • laska wanilii

Owoce dokładnie umyć i wydrylować. Brzoskwinie obrać ze skórki. Wszystko pokroić na małe kawałki i wrzucić do garnka i delikatnie rozgnieść. Dodać laskę wanilii i sok z cytryny. Gotować na małym ogniu, co jakiś czas mieszając. Kiedy owoce zrobią się miękkie rozgnieść je całkowicie np. blenderem. Dodać cukier i gotować do momentu gdy wszystko zgęstnieje.

Gorące przekładać do słoików, mocno zakręcić. Dla pewności można pasteryzować przez 10-15 minut. 

IMG_2076

IMG_2100

IMG_2077

SMACZNEGO!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *