ciasto

jogurtowe CIASTO z rabarbarem

Chcesz mieć dobre i zdrowe potrawy? – To musisz mieć dobre i zdrowe składniki. A na to sposoby są dwa. Albo w przydomowym ogródku (jeśli takowy się ma) z dala od drogi (jeśli takowa jest daleko) z pełnym poświęceniem (jeśli ma się na to czas) uprawiać wszystko co chcielibyśmy zjeść od marchewki, przez szczypiorek, po dynie. Albo mieć sprawdzonego dostawce świeżych i zdrowych warzyw, który na co dzień zajmuje się hodowaniem dla nas pyszności.

Są oczywiście pewne trudności, bo tak się składa, ze Warzywa od Zbrojki, które wykorzystujemy do naszych potraw można dostać po drugiej stronie Krakowa, niż mieści się nasz KokoszkoLand, ale warto!

Ostatni krótki pobyt na targu z warzywami zaowocował w plotki koszyk pełny warzyw i … pierwszy w tym roku rabarbar! Piękny, różowiutki, świeży rabarbar szybko skończył jako główny bohater tradycyjnego ciasta jogurtowego. 

Składniki:

  • 3 jajka
  • 1 szkl. cukru pudru
  • ½ szkl. oleju
  • 1 szkl. jogurtu naturalnego
  • 3 szkl. mąki pszennej
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia

Dodatkowo:

  • 6 łodyg rabarbaru
  • 1 łyżka cukru pudru 
  • 1 łyżka mąki
  • cukier puder do posypania ciasta

Jajka ubić z cukrem pudrem na jednolitą, jasną masę. Następnie dodać jogurt, olej i dokładnie wymieszać. Powoli łyżkami dodać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia. Miksować do momentu połącznia wszystkich składników. Ciasto przelać do foremki wyłożonej papierem do pieczenia. Rabarbar umyć i obrać na kawałki ok. 2 cm. Wymieszać łodygi z cukrem i mąką, wysypać je wierzch ciasta.

Piec w temperaturze 180°C przez około 40-45 minut.

Gotowe ciasto wyjąć z piekarnika i ostudzić. Posypać ciasto cukrem pudrem.

SMACZNEGO

(K)

18 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *