deser

PTASIE MLECZKO z truskawkami

Truskawki totalnie uderzyły nam do głowy. Dzień bez tych owoców to jak plaża bez morza, lato bez słońca i poranek bez kawy. Dlatego dziś propozycja deseru. Ptasie mleczko doskonale komponuje się z truskawkami, ale oczywiście można mu nadać inny smak, kolejnych sezonowych owoców. 

Składniki:

  • 1 saszetka galaretki truskawkowej
  • 3 białka
  • 6 łyżek cukru
  • 12 truskawek
  • szczypta soli

Przygotować galaretkę i ostudzić. Dobrze oddzielone białka wlać do miski i mikserem ubijać. Powoli i dokładnie dosypując szczyptę soli , aż piana będzie sztywna – dobrze ubita piana, to taka, którą bez obaw możemy nad głową trzymać w odwróconej do góry dnem miseczce.  Na koniec ubijania dodać  powoli cukier. Ostudzoną galaretkę połączyć delikatnie z pianą – dodawać małymi porcjami, cały czas ubijając.

Na dno pucharków/głębokich szklanek/miseczek ułożyć pokrojone truskawki.  Zalać pianą i udekorować według własnego gustu i uznania.

Włożyć do lodówki na kilka godzin aż deser zesztywnieje.

SMACZNEGO

(M)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *