obiad

PESTO ze świeżych pomidorów i rukoli

Kuchnia wymaga kreatywności. Kombinowania i odrobiny szaleństwa. Pamiętam jak na studiach na jednych z zajęć mieliśmy wypisać jak najwięcej zastosowań kluczy, pomijając oczywiste otwieranie zamków. W kuchni jest podobnie. Możliwości jest wiele. Trzeba je tylko wykorzystać.

Na przykład pesto. Nie musi być tradycyjne z bazylii. Można je zrobić z wielu składników – w zasadzie ogranicza nas tylko to co mamy w lodówce. U mnie akurat znalazło się kilka pomidorów i opakowanie świeżej  rukoli  prosto od zaprzyjaźnionego dostawcy warzyw  -„Warzywa od Zbrojki”   

PESTO ze świeżych pomidorów i rukoli okazało się świetnym pomysłem.

Składniki

  • 1 opakowanie rukoli (ok. 100g-120g)
  • 100 g orzechów nerkowca
  • 100 g migdałów
  • 3 duże pomidory
  • 3 łyżki oliwy z oliwek
  • 2-3 ząbki czosnku
  • 10 listków bazylii
  • sól i pieprz

Czosnek posiekać na drobniutkie kawałeczki. Następnie utrzeć go z solą, pieprzem i listkami bazylii w moździerzu. Pomidory sparzyć i ściągnąć z nich skórkę. Rukolę, pomidory, migdały i orzechy drobno zblendować. Dodać oliwę i utratę składniki w moździerzu. Dokładnie wymieszać. Podawać z makaronem lub pieczywem. 

SMACZNEGO

(K)

17 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *