deser,  śniadanie

PANCAKEKI z kremem awokado i kakao

Wielkie samochody, wielkie miasta, wielkie wieżowce, wielkie pieniądze i wielkie naleśniki tak w skrócie można by opisać moje wyobrażenie na temat Stanów Zjednoczonych. Nigdy nie byłam, ale kiedyś się tam w końcu wybiorę. Tymczasem z braku czasu i pieniędzy zostaje mi  umilanie czekania PANCAKESAMI i wyobrażanie sobie śniadania w amerykańskich barach szybkiej obsługi przy drodze 66.

A wam jakie danie kojarzy się z Ameryką?

 Składniki:

  • 1szk. maki pszennej 
  • 1 szkl. maślanki
  • 1 jako
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • szczypta soli
  • łyżeczka cynamonu
  • krem z awokado i kakao
  • banan
  • orzechy nerkowca
  • migdały w kawałkach

Mąkę, maślankę, jajko, proszek do pieczenia i sól wymieszać ze sobą w misce i zmiksować na gładką masę. Smażyć okrągłe placuszki na beztłuszczowej patelni z obu stron. Podawać z kremem awokado, bananem i orzechami. 

SMACZNEGO

(K)

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *