ciasteczka,  święta

Owsiane CIASTECZKA

Święta lada moment. A tu za oknem szaroburo i ponuro. Gdzie jest śnieg? Ja rozumiem, że zimna plucha i maź która się tworzy pod kołami aut, w mieście to nic przyjemnego. Ale takie wypatrywanie pierwszej gwiazdki nad zieloną trawą i gałęziami łysymi bez śnieżnej kołderki to żadna przyjemność. Na ocieplenie klimatu i opady nic nie poradzimy, ale za to mamy coś na pocieszenie. Coś co na pewno podkręci atmosferę świąt. Bo jak wiadomo świątecznych ciasteczek nigdy dość. Oto kolejny przepis do kolekcji.

Inspiracja zaczerpnięta z bloga „Moje wieki”

Składniki:

  • 300 g masła w temperaturze pokojowej
  • ½  szkl. białego cukru
  • ¼ szkl. brązowego cukru
  • 1 jajko
  • 1 szkl. mąki pszennej
  • ¾ łyżeczki proszku do pieczenia
  • ½ łyżeczki sody oczyszczonej
  • szczypta soli
  • 2 ½ szkl. żytnich płatków owsianych

Masło utrzeć z białym cukrem na jednolita masę. Dodać cukier brązowy i ponownie utrzeć. Następnie dodać jajko, mąkę pszenną, proszek do pieczenia, sodę oczyszczoną, sól oraz płatki owsiane. Zagnieść do otrzymania jednolitej masy. Uformować kulki i przenieść na blachę wyłożoną papierem do piecznie, łyżką zgnieść każde ciastko na płasko. Ustawiać w dużej odległości od siebie, bo ciastka w czasie pieczenia rozrastają się.

Piec w temperaturze 180°C przez 15 minut. 

SMACZNEGO

(K)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *