ciasto

Razowe CIASTO ze śliwkami

Kokoszkolandowe desery wrześniowe chcąc nie chcąc zamieniły się w desery śliwkowe. Modnie minimalistyczne kuszą swoją bezwstydną purpurą. Jak wszystko, śliwki też mają swoje miejsce. A najapetyczniej wyglądają, kiedy wylegują się w najprostszym cieście świata. Najprostszym, bo ze śliwkami trzeba uważać i to bardzo – żeby nie przekombinować, bo można zepsuć!

Na blogu możecie odnaleźć przepis na podobne ciasto z truskawkami.

Składniki:

  • 4 jajka
  • ½ szklanki cukry trzcinowego
  • 2 szklanki mąki razowej pełnoziarnistej
  • 200 g masła
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 2 łyżeczki cynamonu
  • ok. 15 śliwek

Śliwki umyć i obrać z pestek.

Jajka ubić na puszystą masę, dodać cukier i dokładnie wymieszać blenderem lub mikserem. Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia i cynamonem. Dodać do masy jajecznej. Dokładnie wymieszać do połączenia składników. Na koniec dodać roztopione i ostygnięte masło. Wymieszać. Przygotować formę wyłożona papierem do pieczenia. Wlać masę na górę ciasta ułożyć obrane śliwki pokrojone w połówki. Gotowe ciasto obsypać delikatnie cukrem trzcinowym i cynamonem.

Piec w temperaturze 180°C przez około 40-50 minut.

Upieczone ciasto możecie obsypać cukrem pudrem. 

SMACZNEGO

(K)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *