ciasteczka,  święta

CIASTECZKA cynamonowe z orzechami

Sezon świąteczny w pełni, szaleństwo zakupowe w sklepach i świecące dekoracje pojawiające się na mieście i niestety wszechobecne korki. Na uspokojenie najlepsze są wypieki. Gdy wieczorem jest chwila spokoju wyjmuję składniki na ciasteczka i zaczynam piec.

Składniki

  • 3 szklanki mąki pszennej
  • ½ łyżeczki sody
  • ½ łyżeczki proszku do pieczenia
  • szczypta soli
  • 75 g poszatkowanych orzechów ziemnych
  • 220 g masła w temperaturze pokojowej
  • ¾ szklanki brązowego cukru
  • 2 jajka
  • 2 łyżeczki cukru z prawdziwą wanilią
  • cynamon do oproszenia ciastek

Mąkę przesiać i wymieszać z sodą, proszkiem do pieczenia i solą. Masło utrzeć z cukrem, miksować do momentu połączania składników. Do masy dodać cukier z prawdziwą wanilią i wymieszać. Następnie pojedynczo dodawać jajka, za każdym razem miksując. Do masy z masłem dodać mąkę i szybko zagnieść ciasto. Na koniec dodać posiekane orzechy, wymieszać. 

Gotowe ciasto wstawić do lodówki na ok. 30 minut.

Schłodzone ciasto wyjąc z lodówki i formować małe kulki mniejsze od orzechów włoskich, obtaczać je w cynamonie. Kulki układać na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i lekko spłaszczać. Ciasteczka powinny być układane w ostępach bo w czasie pieczenia urosną.

Piec w temperaturze 180°C przez około 15 minut.

SMACZNEGO

(K)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *