ciasteczka,  święta

BISCOTTI z orzechami nerkowca, żurawiną i rodzynkami

Do Biscoti zbierałam się od dawna. Nadchodzące święta były dobrym pretekstem, żeby w końcu upiec te włoskie „sucharki”.
Ciasteczka najlepiej przechowywać w szafce. Nie tylko dlatego, że suchym i ciepłym miejscu zachowują swoją kruchość, ale też dlatego, że stamtąd można je podkradać i chrupać przy kawie czy herbacie.
Możecie je zrobić na swój sposób dodając inne, ulubione bakalie.

Składniki

 • 120 g miękkiego masła
 • 1 szklanka cukru
 • 2 jajka
 • 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
 • 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
 • 1/2 łyżeczki soli
 • 3 szklanki mąki pszennej
 • garść żurawiny
 • garść rodzynek
 • 100 g orzechów nerkowca
 • 4 krople olejku migdałowego

Wymieszać mąkę z proszkiem do pieczenia, sodą i solą. W osobnej misce masło (w temperaturze pokojowej) zmiksować z cukrem pudrem na puszystą masę. Następnie dodać jaka i olejek migdałowy. Wsypać sypkie składniki do mokrych i bardzo dobrze wymieszać, dodać bakalie. Ciasto przełożyć na oprószony mąką blat. Formować kształt bochenka długiego na około 30 cm, wysokiego na 8 cm. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 175ºC, piec około 1 godziny, aż do uzyskania lekkiego zarumienia. Po tym czasie wyjąć ciasto z piekarnika, odczekać aż ostygnie. Kroić na kawałki szerokości około 1 cm. Powstałe „kromki” ponownie ułożyć na blasze i piec ponownie w piekarniku przez 15 minut aż do zrumienia.

SMACZNEGO!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *