ciasteczka,  przystawka,  sałatka

PESTKI Z DYNI

W dobrej kuchni nic się nie marnuje. Wszystko ma swoje zastosowanie, a do kosza to może trafić co najwyżej opakowanie – a i tego oby było jak najmniej!

Kto nie lubi pestek dyni? Świetnie smakują jako przekąska, pasują do ciast, ciasteczek, owsianki, jak posypka do kremowych zup. Oczywiście można je kupić, jeśli lubi jeść „E-dodatki”, ale ja polecam przygotować własne, zwłaszcza, że mamy sezon na dynie, a już niedługo trzeba zacząć piec świąteczne ciasteczka.

Składnik:

  • świeże pestki z dyni

Przy oczyszczaniu dyni, trzeba zdjąć miąższ z dyni, wypłukać i dokładnie osuszyć na jednorazowych ręcznikach. Suche pestki wyłożyć na blasze, rozgrzać piekarnik do 90 stopni i piec przez godzinę, co 10-15 minut uchylając drzwi.

Gotowe pestki przechowywać w suchym miejscu. 

SMACZNEGO

(A)

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *