bezglutenowe,  obiad

Pieczony BATAT na słodko

W każdej szkole, w każdej klasie, zawsze był ktoś „bardziej”. Bardziej uzdolniony, bardziej lubiany, bardziej zauważalny. Batat jest takim „bardziejem” w świecie warzyw. W klasie pełnej ziemniaków jest koleżeńskim, przystojnym kolegą ze średnią 4,8.

Kiedy Karolina z bloga savoryorsweet.pl, poprosiła nas o opinie w sprawie swojego ebooka, już po pierwszym przeglądnięciu wiedziałam, że ze wszystkim przepisów, to właśnie ten batatowy wypróbujemy.

Nie tylko dlatego, że jest to lubiane w KokoszkoLandzie warzywo, ale przede wszystkim dlatego, że jest dobrym testerem. Jeśli coś jest samo w sobie dobre, łatwo jest przekombinować, zepsuć produkt.  Testując, więc nowy przepis i jednocześnie trochę ebooka zakasałam rękawy i upiekłam batat.

Przepis jest prosty, szybki, sos idealnie komponuje się z batatem (nikt, nam nie zapłacił za tą opinie! Sama prawda!).

Ten i wiele innych przepisów autorstwa Karoliny będziecie mogli znaleźć w nowym internetowym VEGEBOOKU, który niebawem będzie w sprzedaży (ebook.savoryorsweet.pl). KokoszkoLand przedpremierowo testuje nowe wegańskie przepisy.

Zachęcamy również do zajrzenia na bloga Karoliny, który zachęca do aktywnego i zdrowego trybu życia.

Składniki:

  • 1 duży batat
  • 1 banan
  • mielony cynamon

Składniki na sos:

  • 1 łyżka masła orzechowego/ sos tahini
  • 1 łyżka wody
  • 1 łyżeczka syropu klonowego
  • 1 łyżeczka sosu chili/ sosu sriracha  (ja nie miałam w domu żadnego sosu więc użyłam odrobinę zmielonego chili)

Dodatkowy składnik:

  • ulubione orzechy

Batat należy umyć i po nakłuwać widelcem z każdej strony (robimy to po to żeby słodki ziemniak szybciej się upiekł).

Piec w temperaturze 200°C przez 30-40 minut (do momentu aż będzie można wbić widelec).

Wszystkie składniki  na sos umieścić w misce i dokładnie ze sobą wymieszać.

Po wyjęciu słodkiego ziemniaka z piekarnika, ostrożnie przekroić batat wzdłuż i lekko rozchylić. W miejsce przecięcia umieścić pokrojonego banana. Obsypać delikatnie batat cynamonem, polać gotowym sosem i dodać orzechy.

SMACZNEGO

(K)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *