bezglutenowe,  deser,  przystawka

WODA z owocami

Lato w pełni. I dobrze, „jest lipiec, to musi być gorąco” – parafrazując klasyka. Są jednak takie momenty, kiedy upał daje nam w kość, a przez głowę przechodzi upiorne „jak ja tęsknie za zimą”. Zamiast tego proponujemy totalne orzeźwienie – niemal jak to w reklamach, w których dziewczyna w wannie pełnej piany zasuwa na deskorolce. Tylko o wiele, wiele zdrowiej. Bo nawet w upalne dni warto zwrócić uwagę, żeby to co jemy i pijemy było nie tylko smaczne, ale też zdrowe. Kupione soki, napoje gazowane czy wody smakowe, zawierają dużo szkodliwej chemii – nie dość, że paskudne, to jeszcze bardziej szkodzi naszemu organizmowi, niż pomaga przy gaszeniu pragnienia. Dlatego warto poświęcić kilka minut na przygotowanie zdrowego i ożywiającego napoju.

Składniki

  • ok. 100 g  truskawek
  • ½  pomarańczy
  • 1 limonka
  • kilka listków mięty jabłkowej

Truskawki umyć i pokroić na ćwiartki. Umieścić kawałki w  foremce na lód i zalać wodą. Zamrozić.

Pomarańcze i limonkę umyć i pokroić w plastry. Owoce i miętę umieścić w karafce. Dodać zamrożone truskawki z lodem i zalać zimną wodą mineralną. Podawać od razu. 

SMACZNEGO

(K)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *