ciasteczka,  święta

Kruche CIASTECZKA z mąki ziemniaczanej

W każdym domu są potrawy, których nie może zabraknąć na świątecznym stole. Nie chodzi mi to o obligatoryjne pierogi czy karpia, ale o takie utarte zwyczaje i tradycje charakterystyczne dla każdej rodziny. U nas są to m.in. kruche ciasteczka. Ich obecność w święta, kiedy odwiedza nas rodzina jest tak samo istotna jak obecność barszczu na wigilii, po prostu bez nich nikt by nie poczuł, że mamy święta podczas rodzinnych spotkań przy kawie.

Składniki

  • 230-250 g masła
  • 100 g cukru pudru
  • 200 g maki pszennej
  • 170 g maki ziemniaczanej
  • 1 jajko
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 1 opakowanie cukru waniliowego/z cynamonem

Wszystkie składniki umieścić w dużej misce i zagnieść z nich cisto. Gotową masę odłożyć do lodówki na pół godzinny. Przygotować blasze z papierem do pieczenia. Formować z ciasta kuleczki mniejsze od orzecha włoskiego i za pomocą widelca zrobić kratkę na górze każdego ciasteczka.

Piec w temperaturze 180°C przez około 10 minut.

SMACZNEGO

(K)

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *