muffiny,  wegatariańskie

MUFFINY z truskawkami i płatkami jaglanymi

Truskawki opanowały KokoszkoLand! Nie ma nic lepszego niż truskawki. Pyszne, pachnące słońcem, słodziutkie, soczyste i – co też ma znaczenie – limitowane. Sezon truskawkowy trwa tylko miesiąc. Trzeba jeść i cieszyć się nimi póki można. Tym razem coś dla łasuchów – muffiny z dodatkiem zdrowych płatków jaglanych. Można je podawać z bitą śmietaną, połówkami truskawek i listkami mięty.

Po upieczeniu są wilgotne, jeśli lubicie bardziej suche babeczki dodajcie mniej owoców niż podałam w przepisie.

Składniki

  • 1,5 szkl. mąki pszennej
  • 1 szkl. błyskawicznych płatków jaglanych
  • ½ szkl. cukru trzcinowego
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • ½ łyżeczki sody
  • 1/3 szkl. oleju roślinnego
  • 1 szkl. mleka
  • 1 jajko
  • 1,5 szklanki obranych i osuszonych truskawek

Przygotować dwie większe miski. W pierwszej wymieszać wszystkie suche składniki: mąkę, płatki jaglane, cukier trzcinowy, proszek do pieczenia oraz sodę. W drugiej wymieszać wszystkie mokre składniki: olej, mleko i jajko.

Mokre składniki dodać do suchych – nie odwrotnie! Wymieszać delikatnie najlepiej drewniana łyżką, do momentu połączenia składników. Dodać pokrojone na drobne kawałki truskawki. Uwaga! Jeśli ciasto będzie zbyt długo mieszane, to nie wyrośnie.

Gotową masę przełożyć do formy na muffiny, wyłożonej papierowymi papilotkami. Napełnić foremki do 3/4 wysokości. Następnie umieszczamy babeczki w piekarniku.

Piec w temperaturze 180°C przez około 20-25 minut.

SMACZNEGO

(K)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *