bezglutenowe,  śniadanie

KREM z awokado i kakao

Jest wiele sposobów na unikanie słodyczy. Można zakleić sobie usta taśmą, można robić ciasto z solą, można wynająć osobę, która będzie nas biła po łapach, za każdym razem kiedy sięgamy po pralinkę. Dużo takich chwytów można wymyślić. Ale skuteczny sposób jest tylko jeden. Trzeba przechytrzyć organizm. Dostarczyć mu tego czego się domaga ale w zdrowy sposób.

Idealnie nadaje się do tego krem czekoladowy z banana i awokado, który spokojnie zastąpi Nutelle.

Podajemy jako dodatek do pieczywa dodatkowo można posypać orzechami lub do naleśników i  pancakesów.

 Składniki

  • 1 dojrzałe awokado
  • 1 banan
  • 4 łyżki kakao
  • ew. 1 łyżka miodu

Awokado i banana obrać ze skóry. Wyjąć pestkę z awokado i pokroić na kawałki. Owoce miksujemy na gładki krem, dodajemy kakao i znów miksujemy. Ewentualnie dodać łyżkę miodu i wymieszać. Przechować w lodówce 🙂

SMACZNEGO

(K)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *