ciasteczka,  ciasto

lany CHRUST last minute

Tłusty czwartek już w tym tygodniu, to na pewno ulubiony dzień wszystkich smakoszy słodkości. Jeśli jednak nie macie czasu, a chcecie potrzymać polska tradycję i  przygotować własne łakocie, lany chrust jest idealny. Ciasto przygotowuję się bardzo szybko i bez straty czasu na wycinanie chrustu z ciasta. Wystarczy tylko malować esy floresy na rozgrzanym tłuszczu. 

Składniki

  • 200 g maki pszennej
  • 3 jajka
  • ¼ szklanki cukru pudru
  • 150 ml mleka
  • sok z połówki cytryny
  • szczypta soli
  • olej rzepakowy do smażenia

Rozdzielić białka od żółtek. Do białek dodać szczyptę soli i ubić na sztywną pianę.

Żółtka ucierać z cukrem pudrem do momentu otrzymania jednolitej, puszystej masy.  Do masy z żółtek na przemian dodawać mleko z przesianą mąką. Dokładnie mieszać po każdym  dodaniu składników. Na koniec dodać sok z połówki cytryny. Kiedy masa będzie jednolita delikatnie dodać ubite białka. Mieszać. Ciasto powinno mieć płynną konsystencje.

Wlać olej rzepakowy na dużą patelnie i rozgrzać tłuszcz.

Ciasto przenieś do rękawa cukierniczego.  Delikatnie wylewać ciasto na rozgrzany tłuszcz. Pilnować aby chrust się nie przypalił.

SMACZNEGO

(K)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *