ciasteczka,  święta

Kruche CIASTECZKA z posmakiem cytrynowym

Grudzień to czas nie tylko prezentów, ale też łakoci. Bo jeśli mamy sobie dogadzać, to kiedy jeśli nie w zimie? Kruche ciasteczka są proste w wykonaniu, idealnie pasują do kawy, ale też po prostu jako przekąski dla rodziny, która odwiedzi nas w święta. Cytryna dodaje ciastkom lekkiego orzeźwienia i dzięki temu nie są zbyt słodkie.

Składniki:

  • 500 g mąki pszennej
  • 70 g cukru pudru
  • 200 g zimnego masła
  • 2 łyżeczki soku z cytryny
  • szczypta soli

Wszystkie składniki wymieszać ze sobą w misce, do momentu aż ciasto uformuje się w jednolitą, zbitą kulkę.

Ciasto owinąć w folię i schłodzić w lodówce. Przynajmniej przez 60 minut. Ciasteczka będą tym bardziej kruche, im dłużej ciasto poczeka w lodówce.  Można go tam schładzać nawet całą noc, jeśli tylko mamy czas i lubimy kruchość ciasta.

Po wyciągnięciu z lodówki, ciasto rozwałkować na grubość ok. 4-5 mm. Wyciąć foremkami ciastka i układać na wcześniej przygotowanej blasze do wypieków.  

Piec 190°C przez około 10-15 minut.

SMACZNEGO

(K)

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *