ciasteczka,  święta

CIASTECZKA z suszonymi śliwkami

Kolejne ciasteczka, kolejna przyjemność. Dzisiaj czas na ciasteczka z małą ilością mąki pszennej, ale za to z dużą zdrowych płatków owsianych i suszonych śliwek. W ciastkach nie ma cukru, swój lekko słodki smak zawdzięczają syropowi klonowemu.

Inspiracja zaczerpnięta z bloga Moje wypieki.

Składniki

  • 1 duże jajko
  • 1/3 szklanki brązowego cukru
  • 4 łyżki syropu klonowego
  • 2 łyżki oleju rzepakowego
  • szczypta soli
  • 1/2 szklanki mąki pszennej razowej
  • 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
  • 1 szklanka płatków owsianych
  • 150-200 g suszonych śliwek

Do przygotowanego naczynia wbić jajko, następnie dodać cukier, szczyptę soli, syrop klonowy oraz olej. Wymieszać dokładnie do momentu połączenia wszystkich składników. Dodać suche składniki mąkę, sodę oczyszczona oraz płatki owsiane. Wymieszać. Na koniec dodać pokrojone na drobne kawałki suszone śliwki. Uwaga, ciasto jest bardzo klejące.

Na wcześniej przygotowanej blaszce wysmarowanej masłem lub wyłożonej papierem do pieczenia. Z ciasta uformować kulki wielkości orzecha, i spłaszczyć je widelcem tak, aby powstały małe placuszki. 

Piec w temperaturze 180ºC przez około 10 – 12 minut. 

SMACZNEGO

(K)

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *