ciasteczka

MUFFINY z krówkami

Krówki to nasze ulubione cukierki. Są obłędne. Z wierzchu twarde, miękkie w środku, a czym bardziej zlepiają zęby tym lepiej. Jest kilka przepisów na placki z masą krówkową my wybrałyśmy trochę inną drogę i postanowiłyśmy te łakocie włożyć do środka muffinek. Cukierki wystarczająco osładzają babeczki i nie trzeba ich już zbytnio dodatkowo dosładzać.

Składniki 

  • 2 szkl. mąki pszennej
  • 2 łyżki mąki ziemniaczanej
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 3 łyżki cukru
  • ½ łyżeczki szczypta soli
  • 100 g roztopionego masła
  • 1 duże jajko
  • 1 szkl. mleka
  • 2 łyżki alkoholu amaretto
  • 10 krówek 

Przygotować dwie większe miski. W jednej wymieszać wszystkie suche składniki (mąkę pszenną, mąkę ziemniaczaną, cukier, proszek do pieczenia i sól). W drugiej wymieszać wszystkie mokre składniki (roztopione masło, jajko i mleko i amaretto).

Mokre składniki dodać do suchych (nie odwrotnie!). Wymieszać, najlepiej drewniana łyżką, tylko do momentu połączenia składników. Jeśli ciasto będzie zbyt długo mieszane, to nie wyrośnie. Wrzucić pokrojone krówki i lekko zamieszać.

Gotową masę przełożyć do formy na muffiny, wyłożonej papierowymi papilotkami. Napełnić foremki do 3/4 wysokości. Następnie umieszczamy babeczki w piekarniku.

Piec w temperaturze 200°C przez około 15-20 minut.

SMACZNEGO

(K)

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *