obiad

PIEROGI z truskawkami i kakao

Dziękujemy za wszystkie pozytywne komentarze, pod przepisem na tradycyjne pierogi z truskawkami. Skoro tak lubicie polską kuchnie to zapraszamy    do małego eksperymentu. Pierogi z kakao. Drobna innowacja, a zmienia standardowe danie, w coś zupełnie nowego. Truskawki i kakao idealnie do siebie pasują. Dodatkowo na talerzu bardzo dobrze się prezentują, a nie od dziś wiadomo, że je się także oczami. Danie można podawać jako deser i jako główne danie na obiad, z przeróżnymi dodatkami: bitą śmietaną, jogurtem naturalnym z cukrem lub sosami. 

Składniki:

  • 660 g mąki pszennej
  • szczypta soli
  • 2 duże jajka
  • 180 g jogurtu naturalnego
  • 15-20 ml oleju roślinnego
  • ok. 200 ml letniej wody
  • 3 – 4 łyżki kakao
  • ok. ½ kg nie dużych truskawek

Mąkę i kakao przesiać do dużej miski, dodać sól i wbić jajka. Następnie dodać jogurt naturalny i olej. Zacząć wyrabiać ciasto, stopniowo dodając letnią wodę. Gdy ciasto uzyska spójną konsystencję i nie będzie się lepić do rąk należy dać mu „odpocząć” przez 10-15 minut pod ściereczką. Gotowe ciasto podzielić na 4 części. Jedną część rozwałkować na blacie obsypanym mąką, pozostałe przykryć wilgotną ściereczką. Rozwałkować ciasto dość cienko, następnie za pomocą szklanki wyciąć kółka z których będą lepione pierogi. Nadziewać ciasto niedużymi osuszonymi truskawkami, lub połówkami większych owoców. Dokładnie zlepić boki pierogów, aby się nie rozkleiły się w wodzie. Włożyć pierogi do wrzącej, lekko osolonej wody i gotować ok. 3-5 min od chwili wypłynięcia pierogów na wierzch. Wyjąć i podawać z ulubionymi dodatkami. 

SMACZNEGO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *