obiad

PIEROGI z kaszą i suszonymi pomidorami

Farsz na pierogi może być różny słodki, słony, bardziej lub mniej tradycyjny w naszym rozumieniu. Ogranicza nas tylko wyobraźnia bo do pieroga można wsadzić prawie wszystko. My dzisiaj proponujemy Wam kaszę pastą pomidorową.

Każdy dom ma swój przepis na ciasto pierogowe. Nasze sprawdza się już od wielu lat i korzystamy a niego za każdym razem kiedy lepimy pierogi.

Zapraszamy do naszych innych przepisów na pierogi które możecie znaleźć na blogu:

Składniki na ciasto

 • 660 g mąki pszennej
 • szczypta soli
 • 2 duże jajka
 • 180 g jogurtu naturalnego
 • 15-20 ml oleju roślinnego
 • 200 ml letnia, przegotowana woda

Farsz

 • 1 puszka gotowanej ciecierzycy
 • ok. 10 sztuk suszonych pomidorów w oleju
 • ok 100 g ugotowanej kaszy gryczanej
 • sól i pieprz
 • olej spod suszonych pomidorów

Farsz

Ciecierzyce i pomidory suszone zblenderować ze sobą na gładką masę. Dodać ugotowaną kaszę i zamieszać łyżką. Poprawić sola i pierzem. Można dodać też 2-3 łyżeczek oleju z pomidorów.

Ciasto

Mąkę przesiać do dużej miski, dodać sól i wbić jajka. Następnie dodać jogurt naturalny i olej. Wrabiać ciasto, w razie potrzeby stopniowo dodawać letnią wodę. Ugniatać do uzyskania spójnej konsystencji aż do momentu, kiedy przestanie się lepić do rąk. Również do rozrobienia ciasta możecie użyć robota kuchennego. Odłożyć ciasto na 10-15 minut pod ściereczką. Gotowe ciasto podzielić na 4 części, Jedną część rozwałkować na blacie obsypanym mąką, pozostałe przykryć wilgotną ściereczką. Rozwałkować ciasto dość cienko – ok. 2-4 mm, następnie za pomocą szklanki wyciąć kółka, z których będą lepione pierogi. Za pomocą małej łyżeczki nakładać farsz. Dokładnie zlepić boki pierogów, aby się nie rozkleiły się w wodzie i żeby powstała piękna pierogowa falbanka. Włożyć pierogi do wrzącej, lekko osolonej wody i gotować ok. 3-5 min od chwili wypłynięcia pierogów na wierzch. Wyjąć i podawać z ulubionymi dodatkami.

SMACZNEGO

(K,M)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *