dietetyczne,  obiad,  wegańskie

wegetariańskie GOŁĄBKI z komosą

W kuchni nie może być nudno! Tradycyjne potrawy są super, ale jeszcze bardziej super jest kiedy można je zdrowo i z fantazją modyfikować. Kluczem do sukcesów tych gołąbków jest oczywiście komosa. Wyjątkowa kasza pod każdym względem. To „święte zboże Inków” jest bogate w białko, zdrowe kwasy, witaminy, składniki mineralne.  Samo zdrowie i na dodatek przepyszne!

Składniki:

 • 8 łyżek komosy
 • 250 g pieczarek
 • natka pietruszki
 • 10 suszonych pomidorów
 • 2 cebule
 • inne ulubione warzywa
 • kapusta włoska
 • nasiona konopi
 • czosnek niedźwiedzi
 • słodka papryka
 • sól
 • pieprz

Ugotować komosę, pieczarki obrać i zetrzeć na tarce.  Cebulę posiekać, suszone pomidory pokroić w kostkę. Dosypać garść nasion konopi. Wszystko doprawić i wymieszać. Kapustę dobrze sparzyć wrzącą wodą . Farsz zawinąć w kapustę.

Piec w temperaturze 180°C  przez około 50 minut.

    

SMACZNEGO

(A)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *