obiad,  przystawka,  sałatka,  wegatariańskie

SURÓWKA z czerwonej kapusty

Czerwona kapusta zajmuje specjalne miejsce w kuchni staropolskiej. I słusznie. Jest zdrowa, smaczna i niskokaloryczna. Pasuje jako dodatek do obiadu i na biesiadę ze znajomymi. Na dodatek jej przygotowanie jest bardzo proste.

Składniki:

  • 500 g czerwonej kapusty (główka)
  • 2 jabłka
  • 2 łyżki rodzynek sułtańskich
  • 2 łyżki oliwy
  • 2 łyżki soku z cytryny
  • sól i pieprz
  • szczypta cukru

Kapustę poszatkować, zalać wrzątkiem zostawić na 10 minut pod przykryciem. Odcedzić i przelać zimna wodą (odsączyć). Pozostawić do wychłodzenia. Rodzynki sparzyć. Jabłka zetrzeć na grubej tarce. Wszystkie zimne składniki wymieszać. Doprawić do smaku.

SMACZNEGO

(M)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *