deser

Dietetyczny DESER czekoladowy

Kocham czekoladę. Wszystko co ma smak kakao zajmuje specjalne miejsce w moim sercu. Działam według zasady: Chrońmy Ziemię! To jedyna planeta na której jest czekolada! Nie ma co jednak ukrywać, nie pomaga to utrzymać dietę. Na szczęście znalazłam na to sposób. Deser o smaku czekolady i bez cukru! Przepis w łatwy sposób można przygotować w wersji wegańskiej.

Zapraszam też do przepisu na MUS kakaowy z tofu.

Składniki:

  • opakowanie tofu aksamitnego
  • 3-4 łyżki kakao
  • aquafaba (woda spod cieciorki w puszce) lub białko
  • mleko (u mnie ryżowe, dobre będzie reż migdałowe, ale tradycyjne, krowie też się nada) 
  • szczypta soli
  • (opcjonalnie) maliny w słoiku lub inne ulubione owoce
  • wiórki kokosa (do ozdoby)

Z puzszki cieciorki odcedzić wodę. Przelać ją do naczynia, dodać szczyptę soli i ubić na sztywną pianę. Tofu aksamitne wyciągnąć z opakowania, dodać do niego kakao i połączyć mikserem. Masę delikatnie połączyć z pianą z aquafaby. Dolać odrobinę mleka. Jeśli chcemy przełamać smak można dodać kwaśne maliny, lub inne owoce. Nadadzą się figi, wiśnie, powidło śliwowe.

Mus przelać do kieliszków, lub miseczek, posypać wiórkami kokosowymi.

Podawać schodzone.

SMACZNEGO

(A)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *