deser,  dietetyczne,  wegańskie,  wegatariańskie

MUS kakaowy z tofu

Niskokaloryczny deser – brzmi prawie tak samo nierealnie jak „miękki kamień”, czy „ciepły cień”, ale w przypadku deseru to możliwe! I jak się okazuje proste. Przygotowanie tego musu zajmuje dosłownie kilka minut, a efekt jest idealny.  

Składniki

  • tofu
  • 2 banany
  • 2 jabłka
  • ksylitol
  • 4 łyżki kakao
  • pałatki kokosowe (lub coś innego do posypania jak płatki migdałów, czy latem świeże jagody lub maliny)

Tofu, banany i jabłka zblendować na idealnie gładką masę. Dodać ksylitol do smaku, kakao, wszystko razem wymieszać. Przełożyć mus do kieliszków (lub szklanek), schłodzić w lodówce. Przed podaniem posypać kokosem, lub innymi dodatkami.

SMACZNEGO

(A)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *