ciasto

CIASTO z cukinią

Klęska urodzaju? Za dużo cukinii w ogródku? Dla moich znajomych i rodziny to żaden problem. Na przestrzeni dwóch dni zostałyśmy obdarowane, blisko 10 kg cukinii. Prezenty zostały docenione i szybko trafiły na stół. O to pierwszy z przepisów tegorocznego cukiniowego cyklu.

Efekt za każdym razem robi wrażenie na gościach – bo jak to ciasto z cukinii? A tymczasem ciasto jest smaczne i proste do przygotowania. Gotowe ciasto można podawać z syropem klonowym.

Składniki

  • 3 jajka
  • ¾ szklanki cukru
  • 200 g roztopionego masła
  • 500 g cukinii
  • 500 g mąki
  • 150 g orzechów włoskich
  • 1 płaska łyżeczka soli
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 2 łyżeczki cynamonu

Zetrzeć cukinie na dużych oczkach, odsączyć z nadmiaru wody. Rozbić jajka i wrzycić je do misku. Dosypać cukru. Wymieszać do otrzymania kremowej masy. Powoli dodać roztopione masło i cukinię. W drugiej misce wymieszać mąkę z posiekanymi orzechami włoskimi, solą, proszkiem do pieczenia oraz cynamonem. Suche składniki, powoli stopniowo, dodawać do mokrych, mieszać do uzyskania jednolitej konsystencji. Przełożyć do wcześniej przygotowanej formy.

                                        Piec w temperaturze 180°C przez około 60 minut.
SMACZNEGO!

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *