deser

SYROP DYNIOWY czyli poprawiacz humoru

Syrop dodany do popołudniowej kawy poprawi humor wszystkim w jesienne krótkie dni. Dzięki temu dodatkowi kawa zyskuję mocno korzenny aromat i smak. Podobne kawy, w sezonie jesiennym, można dostać w wielu kawiarniach.

Dla zwiększenia doznań czarny napój można podawać z bitą śmietaną.

Składniki 

  • 4 łyżki puree z dyni (przepis)
  • 1 płaska łyżka cynamonu
  • 5-6 goździków
  • 0,5 łyżeczki mielonego imbiru
  • 0,5 łyżeczki gałki muszkatałowej
  • 2 łyżeczki cukru wanilinowego
  • ¾ szklaki cukru trzcinowego
  • 1,5 szkl. wody

Do garnka wlać wodę, powoli gotować na małym ogniu. Dodać puree, cukier i wszystkie przyprawy. Gotować około 10 minut. Cały czas mieszać, aby masa nie przywarła do spodu garnka. Gotowy syrop przelać do buteleczki. Trzymać w lodówce.

Syrop podawać z około 1-2 łyżki do kubka kawy latte . 

 

IMG_2577

IMG_2574

IMG_2590

SMACZNEGO!

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *