ciasteczka

CIASTECZKA z marcepanem i pomarańczą

Nowy przepis na szybkie i smaczne ciasteczka. Czuć w nich już lekką, orzeźwiającą nutkę wiosny. Słodki migdałowy marcepan i kwaśno-słodka kandyzowana skórka z pomarańczy idealnie się komponują. Dodatkowo smak zamykają świeże migdały w kawałkach. Zapraszam do kuchni. 

Z przepisu wychodzi ok 30 sztuk ciasteczek.

Inspiracja z bloga „Agata w kuchni”.

Składniki:

  • 2 szklanki mąki pszennej
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 200 g masła
  • ½ szklanki cukru trzcinowego
  • 3 łyżki mleka
  • 150 g masy marcepanowej
  • 50 g skórki kandyzowanej z pomarańczy
  • 50 g blanszowanych migdałów sekanych

Mąkę i proszek do pieczenia wymieszać ze sobą w misce. Następnie dodać miękkie masło, cukier trzcinowy i mleko. Masę marcepanową (pokrojona na małe kawałki), kandyzowaną skórkę i migdały dodać do ciasta. Zagnieść, krótko do momentu połączenia się składników. Dobrze żeby marcepan pozostał w kawałkach. Z gotowego ciasta formujemy kulki o wielkości orzecha włoskiego i układamy na blasze z papierem do pieczenia, zachowując odstępy. Za pomocą łyżki lekko je spłaszczyć.

Piec w temperaturze 180°C przez około 10 minut.

SMACZNEGO

(K)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *