obiad,  wegatariańskie

PIEROGI z truskawkami

Pierogi z truskawkami to pyszny sposób na letni obiad dla całej rodzinny. Już pokazałyśmy Wam na blogu, jak z truskawek wyczarować wiele pysznych dań np. muffiny czy deser. Teraz czas  na pierogi. Przepis jest prosty, ale czasochłonny. Nie można się zniechęcać. W końcu nasze babcie kleiły pierogi nie tylko od święta i dawały sobie radę – to my nie damy? Gwarantujemy, że ten wysiłek się opłaci.

 Składniki

  • 660 g mąki pszennej
  • szczypta soli
  • 2 duże jajka
  • 180 g jogurtu naturalnego
  • 15-20 ml oleju roślinnego
  • ok. 200 ml letniej wody
  • ok. ½ kg niedużych truskawek

Mąkę przesiać do dużej miski, dodać sól i wbić jajka. Następnie dodać jogurt naturalny i olej. Wrabiać ciasto, stopniowo dodając letnią wodę. Gdy ciasto uzyska spójną konsystencję i nie będzie lepić się do rąk należy dać mu „odpocząć” przez 10-15 minut pod ściereczką. Gotowe ciasto podzielić na 4 części, Jedną część rozwałkować na blacie obsypanym mąką, pozostałe przykryć wilgotną ściereczką. Rozwałkować ciasto dość cienko – ok. 2-4 mm, następnie za pomocą szklanki wyciąć kółka, z których będą lepione pierogi. Nadziewać ciasto niedużymi osuszonymi truskawkami, lub połówkami większych owoców. Dokładnie zlepić boki pierogów, aby się nie rozkleiły się w wodzie i żeby powstała piękna pierogowa falbanka. Włożyć pierogi do wrzącej, lekko osolonej wody i gotować ok. 3-5 min od chwili wypłynięcia pierogów na wierzch. Wyjąć i podawać z ulubionymi dodatkami. 

SMACZNEGO

(AiK)

16 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *