obiad

KURCZAK w cieście KOKOSOWYM

Co piąty człowiek na ziemi mieszka w Chinach. A czasem mam wrażenie, że co piąta restauracja w Krakowie to ta z chińskim jedzeniem. Na prawie każdej ulicy w centrum można dostrzec charakterystyczne papierowe lampy i poczuć zapach pięciu smaków przywodzący na myśli okryty fatalną sławą glutaminian sodu, w którym „pływa” większość serwowanych w chińskich knajpach potraw.

Coś jednak w tej kuchni orientalnej jest pociągającego na tyle, że prawie co dzień w pracy ktoś rzuci propozycję „zamówmy Chińczyka”. Bo smaczne, bo ciekawe, bo to zawsze jakaś odmiana. Dlatego u nas dziś chińszczyzna w naszym wydaniu.

Przewaga potraw przygotowywanych w domu, nad tymi w restauracji jest taka, że przynajmniej w dużej części wiemy co jemy, a przygotowanie kurczaka w cieście kokosowym jest dziecinnie proste. No to do dzieła.

Inspiracja zaczerpnięta z bloga poznajemy świat.

Składniki:

  • 1 szklanka mąki pszennej
  • 2 jajka
  • 1 szklanka mleka
  • 3 łyżki cukru
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • szczypta soli
  • 1,5 szklanki wiórków kokosowych
  • 2 podwójne  piersi z kurczaka
  • olej roślinny do smażenia

Piersi z kurczaka oczyścić i pokroić w kostkę. W misce wymieszać mąkę pszenną, jajka, mleko, cukier, proszek do pieczenia, szczyptę soli. Wszystkie składniki zamieszać, tak aby nie było grudek. Dodać wiórki i dokładnie wymieszać.

W głębokim naczyniu zagrzać olej. Kurczaka dodać do masy i dokładnie obtoczyć w cieście. Delikatnie

za pomocą łyżki przenieść na gorący tłuszcz. Smażymy na złoty kolor z obu stron.

Można podawać z ryżem,  sałatkami, dipami oraz sosami.

SMACZNEGO

(K)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *