ciasto

CIASTO z rabarbarem

Pyszne i kruche ciasto z rabarbarem idealne majowe wieczory. Gorąco polecam to ciasto, bo to pewny przepis na sukces. Smakuje absolutnie każdemu najlepszym dowodem na to, jest tempo z jakim znika z talerza. Jeśli akurat nie macie w domu rabarbaru możecie zastąpić go innym owocowym składnikiem np. truskawkami, borówkami, malinami itp.

Inspiracja zaczerpnięta z strony Kwestia Smaku

Składniki na kruszonkę  

  • 150 g mąki pszennej
  • 80 g masła
  • 100 g cukru

 Składniki na ciasto

  • 200 g masła
  • 200 g cukru pudru
  • 4 jajka
  • 250 g maki pełnoziarnistej żytniej
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • rabarbar ok. 600 g

Masło i jajka powinny być w temperaturze pokojowej.

Kruszonka:

Na małym ogniu roztopić masło, następnie dodać cukier. Mieszać żeby się nie przypaliło. Dodać mąkę i dokładnie wymieszać, aż do połączenia składników. Ostudzić.

Ciasto:

Rabarbar umyć i obrać. Pokroić na ok 1 cm kawałki.

Dokładnie utrzeć masło z cukrem, na gładką masę. Dodać pojedynczo jajka i ucierać po każdym. Następnie dodać mąkę wymieszana z proszkiem do pieczenia. Dokładnie zagnieść do uzyskania jednolitej konstatacji. Przełożyć ciasto do okrągłej formy (śr. 24-26), Na wierzch położyć pokrojony rabarbar i delikatnie przycisnąć. Posypać wcześniej przygotowaną kruszonką.

Piec w temperaturze 180°C przez około 60 minut

 

SMACZNEGO

(K)

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *