przetwory

DŻEM z rabarbaru i truskawek

Istnieją połączenia idealne – jak lato i apperol spritz, Bałtyk i gofry no i oczywiście rabarbar i truskawki!

Kwaśny rabarbar i słodkie truskawki są tak doskonałym duetem, że żeby został z nami na dłużej trafił do słoika.

Inne inspiracje na pyszne dżemy znajdziecie na naszym blogu w zakładce przetwory .

Składniki:

  • 100 dag rabarbaru
  • 100 dag truskawek
  • 100 dag cukru (albo mniej, jeśli lubicie kwaśne smaki)

Rabarbar obrać, umyć  i pokroić na kostkę, zasypać cukrem. Odstawić na minimum godzinę.  W tym czasie przygotować słoiki (najlepiej je wyparzyć). Kiedy rabarbar puści sok dodać obrane i pokrojone truskawki. Całość smażyć na wolnym ogniu w garnku z grubym dnem. Pamiętać o częstym mieszaniu, żeby dżem się nie przypalił. Gdy całość zgęstnieje przełożyć do słoika, mocno zakręcić i za pasteryzować.

SMACZNEGO

(A)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *