ciasteczka,  ciasto,  święta,  wegańskie

świąteczne TRUFLE śliwkowo-czekoladowe

Coraz bliżej święta! A to znaczy, że czas na przygotowywanie świątecznych słodkości!

Trufle to szybkie w przygotowaniu czekoladowe kuleczki, które nie wymagają pieczenia.  Musicie pamiętać tylko o tym żeby umieścić je na parę godzin w lodówce przed podaniem.  Jak dla mnie to idealne słodycze na święta. Zwłaszcza z dodatkiem daktyli i suszonych śliwek. 

Z podanych składników  wychodzi ok. 15 średniej wielkości trufli.

Inspiracja zaczerpnięta z bloga „Czarna wisienka”

Składniki

  • 100 g suszonych daktyli
  • ½ gorzkiej czekolady
  • 100 g suszonych śliwek
  • 150 g płatków owsianych
  • 50 g otrębów żytnich

Daktyle zalać wodą i odstawić na ok. 1 godzinę. Gorzką czekoladę rozpuścić na małym ogniu w garnku z grubym dnem. Uważając aby się nie przypaliło, cały czas mieszać drewnianą łyżką. Z daktyli odlać wodę, a śliwki pokroić na mniejsze kawałki. Do czekolady dodać daktyle, śliwki, otręby owsiane i żytnie. Całość zagnieść do momentu uzyskania jednolitej i zbitej masy.  Formować średniej wielkości kulki i oblec je kakao. Odstawić truflę na przynajmniej 4 godziny do lodówki.

SMACZNEGO

(K)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *