ciasteczka,  handmade,  święta

PIERNIKOWA choinka #5

Święta nie mogą się odbyć bez dwóch elementów – choinki i piernika. Idąc tym tropem, można powiedzieć, że w święta nie może zabraknąć piernikowej choinki!

Oto nasza kolejna propozycja piernikowego szaleństwa i świątecznej ozdoby jednocześnie.

Przygotować ciasto według jednego z przepisów, które możecie znaleźć na blogu.

Gotowe ciasto rozwałkować na posypanej mąką stolnicy. Wyciąć z papieru pojedyncze gwiazdki  (szablony możecie znaleźć w internecie lub książkach kucharskich) ewentualnie można kupić foremki w sklepie. Po wyrobieniu ciasta wyciąć różnej wielkości gwiazdki. Następnie upiec pierniczki w piekarniku. Gdy gwiazdki się upieką, wyłożyć je do ostygnięcia. Przygotować lukier. Następnie posklejać gwiazdki według wielkości (najmniejszą gwiazdkę przykleić  na czubku choinki). Dodatkowo można przyozdobić kolorowymi cukiereczkami. 

UWAGA! Jeśli chcemy żeby choinka była wyższa, warto pomiędzy gwiazdki dodać małe, piernikowe kółeczka. Dzięki temu choinka będzie smuklejsza. 


SMACZNEGO

(K)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *