ciasteczka,  święta

CIASTECZKA z marcepanem i wędzonymi śliwkami

Święta tuż, tuż! Pora na pieczenie świątecznych ciasteczek.Jeśli przepadacie za kompotem z suszu to te ciasteczka powinny wam posmakować bo ciasteczka dzięki wędzonym śliwką uzyskały charakterystyczny posmak, który doskonale przełamuje marcepan.

Składniki:

  • 2 szkl. mąki pszennej
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 200 g masła
  • ½ szkl. cukru trzcinowego
  • 3 łyżki mleka
  • 200 g masy marcepanowej
  • 50 g posiekanych migdałów
  • 50 g  wędzonych śliwek (pokrojone na mniejsze kawałki)

Mąkę i proszek do pieczenia wymieszać ze sobą w misce. Dodać miękkie masło, cukier trzcinowy i mleko. Następnie kolejno dodawać: masę marcepanową (pokrojona na małe kawałki), posiekane migdały i pokorojone na mniejsze kawałki wędzone śliwki. Zagnieść, krótko do momentu połączenia się składników. Dobrze żeby marcepan pozostał w kawałkach. Z gotowego ciasta formujemy kulki o wielkości orzecha włoskiego i układamy na blasze z papierem do pieczenia, zachowując odstępy. Za pomocąm małej łyżeczki lekko je spłaszczyć.

Piec w temperaturze 180°C przez około 10 minut.

SMACZNEGO

(K)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *