obiad,  przystawka,  wielkanoc

Kulebiak z białą kiełbasą

Kulebiak przybył do nas z Rosji i chyba na dobre rozgościł się na polskich stołach i to zarówno w wersji wielkanocnej – z mięsem, jak i wigilijnej – z kapustą. Choć w każdym regionie wygląda i smakuje trochę inaczej, to główna idea jest taka sama. Kulebiak może być dodatkiem do barszczu (zarówno białego jak i czerwonego), lub podawanym osobno daniem.

Składniki:

  • 1 opakowanie ciasta francuskiego
  • 6 szt. białej kiełbasy surowej
  • 2 jajka
  • 5 ząbków czosnku
  • 1 pęczek natki pietruszki

Kiełbasę obieramy ze skórki  kroimy na małe kawałki, dodajemy czosnek, jajko   miksujemy na jednolitą masę na końcu mieszamy posiekaną natką. Gotowe ciasto rozkładamy i smarujemy masą mięsną. Zwijamy w rulon i  smarujemy rozmąconym żółtkiem.  

Piec w temperaturze 200ᵒC przez około 45 minut.


SMACZNEGO

(M)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *