obiad

MAKARON z bobem i pomidorami

To ostatni moment na wykorzystanie sezonu na bób. Przez te kilak tygodni jedliśmy go na wiele sposobów ale tradycyjny z wody jak zawsze okazał się najlepszy. Ugotowany bób stał się dodatkiem do sałatek, kanapek oraz makaronów i dlatego dzisiejsza propozycja to bób z makaronem. Prostota i smak to jest to co lubimy w naszej kuchni najbardziej i takie własnie jest nasze danie.

Składniki na 4-5 porcji

  • opakowanie makaronu spaghetti
  • 250-300 g ugotowanego bobu
  • 100-150 g pomidorków koktajlowych
  • 4-5 ząbków czosnku
  • pęczek zielonej pietruszki
  • oliwa z oliwek
  • sól
  • pieprz

Ugotować makaron w osolonej wodzie na  al dente (makaron powinien być lekko twardy, jędrny i stawiać delikatny opór zębom). Bób ugotować i obrać ze skórki. Czosnek obrać i pokroić w cienkie plastry, pomidory podzielić na połówki. Rozgrzać patelnie i polać oliwą. Na patelnie położyć pokrojone pomidory i podsmażyć chwilę następnie dodać bób a na koniec czosnek. Wszystko razem podsmażyć aż pomidory zmiękną, a czosnek się zrumieni. Dodać posiekaną pietruszkę. Do sosu na patelni dodać porcję makaronu i razem podsmażyć. Gotowe danie można nałożyć na talerze.

SMACZNEGO

(K)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *