obiad,  zupa

ZUPA krem z cebuli

Choć cebula nie ma najlepszych notowań na listach przebojów i nigdy nie pokona jarmużu, topinamburu czy pasternaka w warzywnym konkursie popularności, to zdecydowanie jest w Polsce szarą eminencją. Otóż jej wysokość cebulę dodajemy niemal do wszystkich tradycyjnych potraw. Dlatego na jej cześć proponuje chwycić za nóż i brać się do obierania jej licznych „sukienek”, bo smakowicie się odwdzięczy na talerzu.

Na blogu możecie też odnaleźć przepis na   zupę CEBULOWĄ

Składniki:

  • 1 kg cebuli
  • 50 g masła
  • wywar z warzyw (marchewka, por, pietruszka, seler)
  • ziemniak
  • 4 ząbki czosnku
  • zielona pietruszka
  • przyprawy (np: sól, pieprz, kurkuma, kolendra, liść laurowy)

Cebulę obrać i pokroić w pióra. Zezłocić na maśle w dużym garnku z grubym dnem, dodać posiekany czosnek i przyprawy. Kiedy cebula zmięknie, dodać wino. Gotować, aż wino odparuje, dodać pokrojonego w kostki ziemniaka i zalać bulionem. Gotować aż wszystko zmięknie. Zblendować. Dodać posiekaną natkę pietruszki.

SMACZNEGO 

(A)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *