dietetyczne,  śniadanie,  wegetariańskie

PESTO z zielonej pietruszki

Idealny dodatek do kanapek czy makronu. Szybko się przyrządza i można przechowywać w lodówce nawet do siedmiu dni. Jeśli nie chcecie aby konsystencja pesto była idealnie gładka możecie zostawić większe kawałki słonecznika i pietruszki.

Na blogu możecie znaleźć inne przepisy z pesto w roli głównej:

PESTO ze świeżych pomidorów i rukoli

PESTO z liści marchewki

Składniki

  • 1 szklanka prażonego słonecznika
  • 1 duży, posiekany na kawałki pęczek natki pietruszki
  • ½ szklanki startego na drobno  żółtego sera typu cheddar
  • 4 ząbki czosnku przeciśniętego przez praskę lub posiekanego na bardzo drobne kawałeczki
  • ok. ½ szklanki oliwy z oliwek
  • 1-2 łyżki soku z cytryny

Słonecznik, posiekany pęczek pietruszki, ser oraz ząbki czosnku wymieszać razem za pomocą blendera. Zmielić wszystko ze sobą. Następnie dodać olej i sok z cytryny, wymieszać ze sobą wszystkie składniki. Gotowe.

SMACZNEGO

(K)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *