ciasteczka,  święta

Świąteczne CIASTECZKA korzenne

Last Christmas I gave you my heart… la la la – kto jeszcze w tym roku nie śpiewał, ten oszukista! Nie wierzę, no po prostu nie wierzę, że istnieje ktoś kto potrafi się oprzeć magii tej piosenki i nie jest Grinchem!

W KokoszkoLandzie nasze serce i w tym i ubiegłym roku oddałyśmy korzennym ciasteczkom. Na święta idealne. Jeśli zdecydujecie się na przygotowanie ich już teraz, spokojnie możecie przechowywać je w szczelnej puszcze. I ciasteczkom nic się nie stanie, zachowają swoją kruchość aż do świąt. Obawa jest tylko jedna – że podjadając ciasteczka może się okazać że puszka jest pusta. 

Zapraszam do przepisów na pyszne Kruche CIASTECZKA z mąki ziemniaczanej oraz CIASTKA z żurawiną.

Składniki

  • 150 g masła
  • 100 g brązowego cukry
  • 250 g mąki 
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • ok. 10 g przyprawy do piernika
  • szczypta soli
  • 4 łyżki mleka

Do miękkiego masła, dodać cukier, mąkę, proszek do pieczenia, przyprawę do piernika oraz sól. Zagnieść ciasto. Dodać mleko i uformować jednolitą i gładką masę. Z gotowego ciasta uformować wałek o średnicy 1,5-2 cm. Za pomocą noża odciąć kawałki o 1 cm szerokości. Ułożyć na blasze, wyłożonej papierem do pieczenia.

Piec w temperaturze 160°C przez 15-20 minut

SONY DSC

SMACZNEGO

(K)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *