deser,  przystawka,  wegatariańskie

Pieczone FIGI z kozim serem

Uwielbiam figi. Przypominają mi wakacje sprzed lat, kiedy mieszkając na campingu w Chorwacji dookoła rosło tyle drzew figowych, że zajadałam się nimi każdego dnia. Od tamtej pory darze je ogromnym uczuciem. Połączenie figi z kozim serem jest absolutnie genialne. Słodki smak owocu idealnie się zgrywa z słonym serem. Dzięki temu połączeniu powstała pyszna przystawka.

Składniki

  • 3-4 świeże figi
  • 3-4 łyżeczki serka koziego
  • 2 łyżki uprażonych nasion słonecznika
  • sos balsamiczny
  • kilka listków świeżej mięty

Figi delikatnie umyć. Odciąć czubki fig następnie naciąć je na krzyż. Przycisnąć palcami podstawę delikatnie „otwierając” figę. Nacięte owoce umieścić  w naczyniu do pieczenia, do środka włożyć kozi ser.

Piec w temperaturze 200°C przez 10-13 minut.

Przed wyjęciem fig z piekarnika, uprażyć nasiona słonecznika. Talerz na którym będzie podawana przystawka udekorować sosem balsamicznym. Ciepłe figi przełożyć na talerz dodać słonecznik i listki mięty na wierzch.

SMACZNEGO

(K)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *